Institutul Național al Patrimoniului: patrimoniu.gov.ro     /    e-Patrimoniu.ro este întreținut de INP, colectivul CIMEC







Bogdan Șandric

director adjunct

bogdan.sandric@cimec.ro


Secția Biblioteci Digitale:

Andrei Vasile

șef secție

vasile@cimec.ro

Dan Matei

bibliograf

dan@cimec.ro

Anişoara Burlacu

bibliograf

anisoara@cimec.ro

Marian Tufaru

istoric

marian.tufaru@patrimoniu.gov.ro

Camelia Savu

bibliograf

camelia@cimec.ro

George Nistor

istoric

Codruț Onofrei

inginer de sistem

mcosmin@cimec.ro

 

 

Secția Documentare Muzeală și Arheologică:

Marius Streinu

șef secție

marius.streinu@cimec.ro

Oana Borlean

istoric

borlean.oana@cimec.ro

Alina Ciobotaru

arheolog

Georgiana Dinu

istoric

 

Oficiu Programare și Baze de Date:

Cosmin Alexandru Miu

șef oficiu

mcosmin@cimec.ro

Andrei Sașan

programator

 

Oficiul Patrimoniu Mobil Clasat:

Ania Stan

șef oficiu

ania.moldoveanu@cimec.ro

Mihaela Buruiană

istoric

mburuiana@cimec.ro

Roxana Niculescu

inspector

roxana@cimec.ro

Lucia Petcu

inspector

luci@cimec.ro


Irina Oberländer-Târnoveanu

voluntar

irina@cimec.ro